netoops blog

Polska w ramach udziału w Astana EXPO 2017 zamierza aktywnie uczestniczyć w inicjatywach o charakterze naukowym,  podejmowanym przez Organizatora Wystawy: Forum Energii Przyszłości oraz Platformie Najlepszych Praktyk Energetycznych.

 

Forum Energii Przyszłości obejmie konferencje i sympozja, pogłębione dyskusje nad kierunkami rozwoju energetycznego w obszarze  rewolucji energetycznej, technologii niskowęglowych, nowych rozwiązań inżynieryjnych, socjoekonomii Nowego Modelu Energetycznego, powszechnego dostępu do zrównoważonej energii oraz efektywności energetycznej w urbanistyce.

 

Platforma najlepszych praktyk energetycznych, która powstaje w przestrzeni znajdującej się w jednym z pawilonów tematycznych, nieopodal Pawilonu Polski, w czerwcu 2017 roku stanie się areną prezentacji projektów i technologii energetycznych przez pryzmat gospodarki, innowacji, polityki oraz współpracy międzynarodowej. Do uczestnictwa w inicjatywie zakwalifikowane zostały projekty z 10 krajów, w tym jeden z Polski, złożony przez Politechnikę Warszawską, poświęcony systemowi SILO. Optymalizator SILO to innowacyjny na skalę światową system informatyczny, służący do bieżącej optymalizacji procesów ciągłych zachodzących w obiektach przemysłowych, inspirowany działaniem układu odpornościowego istot żywych.  Głównym zastosowaniem tego rozwiązania jest optymalizacja procesu spalania w kotłach energetycznych.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji