netoops blog

Stylowa restauracja, sklep z pamiątkami i interaktywna makieta łódzkich architektonicznych „perełek” tworzyć będą stoisko Łodzi podczas Międzynarodowej Wystawy EXPO Astana 2017. Łódź jako jedyne polskie miasto będzie miało stałą ekspozycję – od 10 czerwca do 10 września – czyli przez cały czas trwania imprezy w Kazachstanie. Obecność Łodzi na wystawie w Astanie to element promocji kandydatury miasta i Polski do organizacji EXPO w 2022 roku.

 

- Starania o organizację EXPO 2022 wkraczają w kolejną fazę. W Astanie chcemy zaprezentować nasze największe atuty, ale też pokazać rewitalizację, czyli temat, z którym będziemy się mierzyć. Szukaliśmy najlepszej formuły do tego, by pokazać Łódź z jak najlepszej strony. Wybraliśmy stworzenie przyjaznej i interesującej restauracji i sklepu z pamiątkami - powiedział Maciej Riemer z Oddziału ds. EXPO UMŁ.

 

Na przestrzeni 160 mkw, bo tyle liczyć będzie łódzkie stoisko, pojawi się restauracja inspirowana podwórcem przy ul. 6 Sierpnia oraz wnętrzem eleganckiej wilii fabrykanckiej i XIX-wiecznego pociągu. Odwiedzający będą mogli nabyć regionalne specjały i gadżety w specjalnie do tego przygotowanym sklepie. Projekt wystawy obejmuje również strefę baru, będącego repliką pubu Łódź Kaliska.

 

Koncepcja łódzkiej części ekspozycji powstała w Pracowni Robót Sztukatorskich i Konserwacji Zabytków ARKADY w Łodzi. Projekt ekspozycji łączy funkcję reprezentacyjną z usługową. Będzie miała ona charakter multimedialny i interaktywny. Wśród jej elementów znajdzie się m.in. opowieść o powstającym mieście, które zaczyna się rozrastać i zmieniać swój charakter wraz z upływającym czasem.

 

Koszt łódzkiego stoiska wyniesie 2,5 mln zł, z czego miasto zapłaci 575 tys. zł. Pozostałą część pokryje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – główny organizator udziału naszego kraju w Międzynarodowej Wystawie EXPO Astana 2017.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji