netoops blog

Problematyka ochrony przyrody, w tym tematyka zalesiania (ze względu na warunki klimatyczne i środowiskowe Kazachstanu) to obszary, które szczególnie interesują stronę kazachską. Polska podzieliła się swoimi doświadczeniami w tych dziedzinach podczas zorganizowanej w dniu 5 lipca  2017 r. konferencji z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Tematyka konferencji dotyczyła technologii zalesiania oraz leśnych gospodarstw węglowych.

 

W dniu 6 lipca 2017 r. Astana zazieleniła się – był to Polski Dzień Lasu na EXPO. Wydarzenie organizowane zostało w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska oraz Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe. Częścią obchodów Polskiego Dnia Lasu była akcja sadzenia polskich drzew przez komisarzy krajów – uczestników Astana EXPO 2017 na terenie ogrodu botanicznego przylegającego do terenu Wystawy EXPO. Wspólnie z przedstawicielami ponad pięćdziesięciu sekcji narodowych, przedstawicielami władz miasta Astany oraz zarządem spółki NK Astana odpowiedzialnej za organizację EXPO 2017 zostało posadzonych na terenie nowopowstałego ogrodu botanicznego w Astanie przeszło 200 drzew z Polski.

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji