netoops blog
Pomimo oficjalnego zakończenia Międzynarodowej Wystawy Expo 2017 program gospodarczy związany z polskim uczestnictwem w tym wydarzeniu wciąż trwa! Już wkrótce kilkanaście wiodących polskich eksporterów weźmie udział w międzynarodowych targach Mining World Central Asia w Ałmaty (20-22.09.2017 r.). Wydarzenie to jest skierowane do przedsiębiorców z branży wydobywczej oraz maszyn i urządzeń górniczych. Polskie firmy mogą nieodpłatnie skorzystać z przygotowanego dla nich przez PARP stoiska narodowego, prezentując na nim materiały promocyjne, a także wziąć udział w spotkaniach b2b z potencjalnymi kontrahentami z Kazachstanu.

 

Targi Mining World Central Asia to trzecie i przedostatnie wydarzenie targowe, podczas którego PARP organizuje polskie stoiska narodowe w ramach programu gospodarczego Expo. Dotychczas stoiska zostały przygotowane na targach Mining Week w Karagandzie (w dniach 27–29 czerwca 2017 r.) oraz Kazbuild w Ałmaty (w dniach 5-8 września 2018 r.). Każdorazowo podczas targów organizowane jest również przez PARP seminarium promujące polską gospodarkę i firmy uczestniczące w targach.

 

Z możliwości promocji, które PARP oferuje w ramach organizowanych przez siebie stoisk narodowych, skorzystało już ponad 50 polskich przedsiębiorców.

 

Polski Pawilon na Międzynarodowej Wystawie Astana Expo 2017 gościło szereg delegacji biznesowych zorganizowanych przez polskie władze regionalne i organizacje branżowe. Niektóre, wyselekcjonowane przez Agencję firmy miały również możliwość przedstawienia swoich technologii z obszaru energetyki i ochrony środowiska w ramach głównej ekspozycji prezentowanej w Pawilonie Narodowym. Agencja kilkukrotnie gościła przedstawicieli władz Kazachstanu zainteresowanych wykorzystaniem prezentowanych technologii.

 

Ważnym elementem programu gospodarczego Expo było Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, które odbyło się w dniu 6 września 2016 r. z udziałem 120 polskich i ponad 180 kazachskich firm. Uczestnicy Forum mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych oraz przedyskutowania najbardziej perspektywicznych dziedzin dla poszerzenia dwustronnej współpracy gospodarczej, takich jak: rolnictwo, budownictwo, inwestycje komunalne, górnictwo i energetyka. Rangę Forum podniósł udział prezydentów, ministrów oraz przedstawicieli władz regionalnych z obu krajów. Już podczas trwania Forum podpisano 10 porozumień gospodarczych pomiędzy polskimi i kazachskimi podmiotami.

 

Zakończenie programu gospodarczego związanego z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Expo 2017 nastąpi podczas targów Power/ReEnergy/Lighting Kazachstan, które odbędę się w dniach 24-26 października 2017 r. w Ałmaty.  PARP serdecznie zaprasza polskie firmy do udziału w tym wydarzeniu.

 

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji