netoops blog

Sekcja Polska zebrała dziś wiele gratulacji za inicjatywę zorganizowania turnieju piłkarskiego dla pracowników sekcji narodowych. Wzięło w nim udział 20 drużyn, które reprezentowały pawilony: African Plaza, Argentyna, Czechy, Karaiby, Włochy, Francja, Organizacje Międzynarodowe, Izrael, Katar, Kazachstan, Ameryka Łacińska, Litwa, Monako, Holandia, Polska, Niemcy, Słowacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, oraz łącznie około 200 zawodników!

Turniej rozpoczęła ceremonia losowania 4 grup rozgrywek. Potem nastąpił przemarsz z terenu EXPO na teren Uniwersytetu Nazarbajewa. W wyniku rozgrywek grupowych do dalszych gier przeszły drużyny: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ameryka Łacińska, Organizacje Międzynarodowe, Kazachstan, Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Izrael. Polskiej drużynie brakło jednego punktu, by przejśc do rozgrywek pólfinałowych. Po zaciętych pojedynkach do rozgrywki finałowej przystąpiły 4 drużyny: Włoch, Organizacji Międzynarodowych (pojedynek o 3. i 4. miejsce), Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Holandii (1. i 2. miejsce).Oba mecze nie zostały rozstrzygnięte w regulaminowym czasie gry i o wynikach pojedynków decydowały rzuty karne. W przypadku pojedynku o 1. i 2. miejsce potrzebne było ich aż 9 tur. Ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna Holandii, drugie miejsce wywalczyła drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich, trzecie miejsce zdobyła drużyna Włoch.

Nagrody indywidualne - dla najlepszego bramkarza zdobył zawodnik drużyny Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a dla najlepszego napastnika - zawodnik Holandii. Imprezę zakończyła ceremonia wręczania nagród przed Pawilonem Polski i poczęstunek w Polskim Pawilonie.

Nagrody w turnieju sponsorowało Ministerstwo Sportu i Turystyki (puchary za pierwsze, drugie, trzecie miejsce) oraz Urząd Miasta Łodzi (narody indywidualne dla najlepszych zawodników).