netoops blog

Expo w 2023 r. odbędzie się w Argentynie

15 listopada br. w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu podczas 162. sesji Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) odbyło się głosowanie, które zadecydowało o przekazani...

Szczegóły

Targi Power Kazakhstan - ReEnergy Kazakhstan - Lighting Kazakhstan

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach, które odbędą się w dniach 24-26 października 2017 r. w Ałmaty, w Kazachstanie.

Szczegóły

Targi Mining World Central Asia 2017 – podsumowanie

W ramach polskiego stoiska narodowego zorganizowanego przez PARP swoją ofertę zaprezentowały 22 polskie firmy z branży górniczej, wydobywczej, maszyn i urządzeń górniczych.

Szczegóły

Polskie stoisko narodowe na targach Mining World Central Asia w Ałmaty

Już jutro rozpoczynają się targi Mining World Central Asia w Ałmaty na których Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Rozwoju przygotowała stoisko w ramach Programu Gospodarcze...

Szczegóły

Forum gospodarcze

Forum Gospodarcze już za nami. Astana była w tym czasie świadkiem wielu doniosłych wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gdzie można prześledzić przebieg całego Forum Gospodarczego, zobaczy...

Szczegóły

Aktualności

16.11.2017

Expo w 2023 r. odbędzie się w Argentynie

15 listopada br. w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu podczas 162. sesji Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) odbyło się głosowanie, które zadecydowało o przekazaniu prawa do organizacji International Expo w 2023 roku Argentynie. Walka o prawo do organizacji  kolejnego tzw. małego EXPO była bardzo zacięta. O tym, że wystawa zostanie zorganizowana w Buenos A...

30.10.2017

Podsumowanie obecności Polski na targach Power/Reenergy/Lightning Kazakhstan 2017

W dniach 24-26 października 2017 r. w Ałmaty (Kazachstan) odbyły się targi Power/Reenergy/Lightning Kazakhstan 2017, na których Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała polskie stoisko narodowe w ramach programu gospodarczego EXPO Astana 2017.   Podczas imprezy targowej ofertę na polskim stoisku zaprezentowało łącznie 20 firm z branży energetycznej, odnawialnych źródeł energi...

24.10.2017

Inauguracja targów Power/ReEnergy/Lighting Kazakhstan w Ałmaty

24 października 2017 r. rozpoczęła się kolejna edycja targów Power/ReEnergy/Lighting w Ałmaty (Kazachstan).   W ramach polskiego stoiska narodowego organizowanego przez PARP wraz z Ministerstwem Rozwoju RP, swoja ofertę prezentują firmy z sektora odnawialnych źródeł energii, energetycznego oraz branży oświetleniowej. Na stoisku narodowym obecny jest także Komisarz Sekcji Polskiej Wystawy Mi...

26.09.2017

Targi Power Kazakhstan - ReEnergy Kazakhstan - Lighting Kazakhstan

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach, które odbędą się w dniach 24-26 października 2017 r. w Ałmaty, w Kazachstanie.

26.09.2017

Targi Mining World Central Asia 2017 – podsumowanie

W ramach polskiego stoiska narodowego zorganizowanego przez PARP swoją ofertę zaprezentowały 22 polskie firmy z branży górniczej, wydobywczej, maszyn i urządzeń górniczych.

20.09.2017

Otwarcie targów Mining World Central Asia 2017

Komisarz Polskiej Sekcji Międzynarodowej Wystawy Expo 2017 pan Andrzej Stefański wziął udział w uroczystości otwarcia targów Mining World Central Asia, na których PARP wspólnie z Ministerstwem Rozwoju przygotował stoisko narodowe.

19.09.2017

Polskie stoisko narodowe na targach Mining World Central Asia w Ałmaty

Już jutro rozpoczynają się targi Mining World Central Asia w Ałmaty na których Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Rozwoju przygotowała stoisko w ramach Programu Gospodarczego Expo 2017.

14.09.2017

Program promocji gospodarczej towarzyszącej EXPO wciąż trwa!

Już wkrótce kilkanaście wiodących polskich eksporterów weźmie udział w międzynarodowych targach Mining World Central Asia w Ałmaty, które odbędą się między 20 a 22 września.

13.09.2017

Podsumowanie Expo 2017

Expo 2017 już za nami! Zobaczcie jak minęły nam ostatnie 3 miesiące w Astanie!

Załaduj więcej

EXPO 2017

Tematem przewodnim Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO 2017 jest "Energia przyszłości"

 

Wystawa rozpocznie się 10 czerwca i zakończy 10 września 2017 roku.

 

Ponad 100 państw i organizacji, które wezmą udział w Astana EXPO 2017, przedstawi własną interpretację tematu przewodniego. Zaprezentowane zostaną więc osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

 

Dlaczego energia?

Organizatorzy Wystawy, formułując temat przewodni, wyszli z założenia, że współczesna cywilizacja nie może istnieć bez energii. Jest ona niezbędna dla wszystkich sfer ludzkiej aktywności, a dostęp do niej wpływa na dynamiczny rozwój społeczny. Energia jest jednym z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego, a jej stabilna produkcja i prawidłowe wykorzystanie buduje zrównoważoną gospodarkę. Energia ma kluczowe znaczenie dla każdej  branży gospodarki, a odkrywanie nowych źródeł energii daje szanse na rozwój społeczeństw i krajów.

Czytaj o EXPO 2017

Astana

Astana jest administracyjnym, politycznym, biznesowym i kulturalnym centrum kraju, a od 1997 roku – stolicą Kazachstanu.  Miasto położone jest nad rzeką Ishim w regionie Akmola w centralnej części kraju.

Więcej

Jak dojechać

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie lotnicze między Polską a Kazachstanem.

Więcej

Bilety

Bilety można zakupić bezpośrednio przez stronę internetową organizatora: https://tickets.expo2017astana.com/en

Więcej

Polska na EXPO

Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. 

 

W myśl tematu przewodniego Wystawy – „Energia przyszłości” – koncepcję polskiej obecności na Astana EXPO 2017 budujemy w oparciu o hasło: „Creative people, smart energy”. Zaprezentujemy więc Polskę jako kraj aktywny na arenie międzynarodowej, nowoczesny, o silnym potencjale pracowitych i wykształconych ludzi, kraj, który jest przykładem wielkiego sukcesu transformacji gospodarczo-politycznej, kraj, gdzie wdrażane są innowacyjne technologie i rozwiązania, a ludzie szanują swoją tradycję i historię.  Treści prezentowane w naszej ekspozycji dostosowujemy do głównych odbiorców – mieszkańców Kazachstanu, którzy będą stanowić 85 % odwiedzjących. Zaprezentujemy nasze osiągnięcia i rozwiązania technologiczne z zakresu czystych technologii węglowych i zalesiania – zagadnień szczególnie istotnych w kontekście rozwoju sektora energetycznego w Kazachstanie.

 

Nadchodzące EXPO, które po raz pierwszy odbywa się w Azji Centralnej, uznajemy za szczególnie ważne. Po raz pierwszy w historii udziału Polski w Wystawach EXPO polscy przedsiębiorcy zainteresowani promocją swoich produktów i usług podczas Wystawy mieli możliwość sfinansowania kosztów udziału w wydarzeniach ze środków europejskich. W ramach uzyskanego wsparcia przedsiębiorca może m.in. uczestniczyć w targach branżowych, uczestniczyć w misjach gospodarczych, zorganizować wizyty studyjne, stworzyć materiały informacyjno-promocyjne. Co więcej Astana EXPO 2017 odbywa się w przededniu wyboru organizatora kolejnej wystawy międzynarodowej w 2022 roku, a wśród kandydatów znajduje się Polska; EXPO 2017 chcemy wykorzystać w kontekście starania się o pozyskanie poparcia dla naszej kandydatury.

Czytaj o Polsce na EXPO

 

Dla przedsiębiorców

Za cel polskiej obecności na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017, w kontekście gospodarczym, uznajemy wzmocnienie kontaktów handlowych Polski z Kazachstanem – gospodarzem Wystawy oraz całym rejonem Azji Centralnej.

 

Chcemy promować nowoczesne polskie produkty i usługi o unikalnej jakości i innowacyjności; produkty, które mogą nie tylko stanowić odpowiedź na potrzeby odbiorców z Kazachstanu i całego regionu, ale również przyczynić się do rozwiązania problemów o charakterze globalnym, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

 

Zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej oferty, ponieważ Astana EXPO 2017, jako wydarzenie o charakterze globalnym, stanowi doskonały kontekst do nawiązania i umocnienia współpracy handlowej z Kazachstanem, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym perspektywicznym rynku.

Więcej w tej sekcji

Kogo zapraszamy?

Do uczestnictwa w wydarzeniach, realizowanych w ramach programu gospodarczego, zapraszamy w szczególności firmy reprezentujące branże związane z tematyką Wystawy

Więcej

Harmonogram

Oferta wydarzeń dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w programie gospodarczym

Więcej

Kontakt

Wystawa Międzynarodowa Astana EXPO 2017
Sekcja Polska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat: tel. 22 432 89 61
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, oo-834 Warszawa

Więcej

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji